23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinliği gerçekleştirildi

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı her yıl olduğu gibi bu yılda hastanemizde kutlandı. 

Mustafa Eraslan – Fevzi Mercan Çocuk Hastanesinde yatarak tedavi gören çocuklarımız ile polikliniklerimizde muayene olan çocuklarımızın da katılımıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinliği 26.04.2019 tarihinde hastanemizin ön bahçesinde gerçekleştirildi. Yatan hastalarımıza yataklarında çeşitli hediyeler dağıtıldı. 

Üniversitemiz Tıp Fakültesi öğrencilerinden oluşan “Kreşenda” Müzik Topluluğunun canlı müzik performansın ile başlayan program Final Okulları öğrencilerinin dans gösterileriyle renklendi. Ardından Üniversitemiz BESYO dans Kulübü öğrencilerinin salsa gösterisiyle devam eten etkinlik tüm çocukların katıldığı coşkulu danslarla son buldu. 

Gün boyu devam eden programa çocukların aileleri de katıldı. Birçok aile böylesi bir etkinliği düzenleyen hastane yönetimine, Halkla İlişkiler Ünitesine teşekkürlerini bildirdi. “bir nebze olsun hastanede olduğumuzu unuttuk, sağlık sorunumuzu aklımızdan çıkardık, panayır yeri gibi burası, çocuklarımız çok eğleniyorlar, onların mutluluğu bizim mutlu olmamızı sağlıyor” diyerek duygularını dile getirdiler.

Bu bayramda da çocuklarımızın yüzünde bir tebessüm bırakabilmenin huzurunu yaşıyoruz.